Protezas gali būtų išimamas arba fiksuotas.

Išimami protezai:

  • Plokštelė
  • Lanko atraminis protezas
Fiksuoti protezai:

  • Vainikėlis (karūnėlė)
  • Dantų protezų tiltas

Išimami protezai dažniausiai gaminami iš plastiko, tuo tarpu fiksuoti protezai gali būti pagaminti iš metalo keramikos, bemetalės keramikos ar cirkonio keramikos. Laikinas fiksuotas protezas tvirtinamas ant danties implanto gali būti pagamintas ir iš plastiko.

MIR klinikoje tik laikini protezai gaminami iš plastiko, nuolatiniai – iš cirkonio keramikos. Tarptautinio implantologijos centro MIR pacientams cirkonio oksido vainikėlis ant implanto kainuoja nuo 500eur.

Protezavimas ant dantų

Dantų protezavimas paprastai atliekamas esant didesniems dantų audinių pažeidimams kuomet nuosavo danties nebegalima atkurti plombinėmis medžiagomis ar estetinio plombavimo būdu.
Protezuoti galima vieną, kelis ar net visus dantis. Šis dantų restauravimo būdas tinka tiek priekinių, šoninių ar krūminių dantų srityje.

Protezavimas ant implantų

Protezavimas antrasis implantacijos etapas, kurio metu pagaminama matoma danties dalis (vainikėlis). Laboratorijoje individuliai kiekvienam pacientui yra gaminami nepriekaištingos formos, dydžio ir spalvos dantų vainikėliai, kurie pasižymi ne tik gražiu ir natūraliu estetiniu vaizdu, bet ir tarnauja kaip nuosavi dantys.

Plastikinis (plastmasinis) protezas

Siekiant gražaus estetinio vaizdo po dantų pašalinimo, kaulo priauginimo ar dantų implantacijos pacientams yra pritvirtinami laikini vainikėliai. Gijimo laikotarpiu jie atkuria kramtymo funkcijas, bet reikia nepamiršti kad ilgainiui jie keičia spalvą ir nusidėvi, todėl turi būti keičiami į nuolatinius vainikėlius.

Cirkonio keramikos protezas

Cirkonio keramikos protezas gaminamas padengiant baltos spalvos cirkonio karkasą porceliano sluoksniu, kurio atspalvis parenkamas atsižvelgiant į nuosavų dantų spalvą.

Šių dienų odontologijoje cirkonio oksidas – bene labiausiai vertinama protezavimo medžiaga. Dantys pagaminti iš šios, šviesai pralaidžios medžiagos, atrodo itin gražiai bei natūraliai. Kadangi cirkonio oksidas pasižymi išskirtiniu tvirtumu, tokių protezų gamyboje nenaudojamas metalinis karkasas, kuris dantims suteikia pilkšvą atspalvį bei gali sukelti alerginę reakciją. Protezai pagaminti iš cirkonio oksido naudojami priekinių, šoninių bei krūminių dantų srityje.

Be to, tai puiki alternatyva žmonėms, alergiškiems metalui.

Šių dienų odontologijoje cirkonio oksidas – bene labiausiai vertinama protezavimo medžiaga. Dantys pagaminti iš šios, šviesai pralaidžios medžiagos, atrodo itin gražiai bei natūraliai. Kadangi cirkonio oksidas pasižymi išskirtiniu tvirtumu, tokių protezų gamyboje nenaudojamas metalinis karkasas, kuris dantims suteikia pilkšvą atspalvį bei gali sukelti alerginę reakciją. Be to, tai puiki alternatyva žmonėms, alergiškiems metalui.

Skaitmeninė laboratorija

Laboratorija – ypač svarbi bendradarbiavimo grandies dalis tarp klinikos, odontologo ir paciento. MIR klinika viena iš nedaugelio klinikų dėl pacientų patogumo, klinikos patalpose, įkūrusi modernią, skaitmeninę DDX laboratoriją, kurioje yra naudojamos naujausios CAD/CAM technologijos, frezavimo aparatai ir 3D spausdintuvas. Visa tai leidžia protezavimo paslaugas suteikti per ženkliai trumpesnį laikotarpį.