Odontologai, dirbantys išskirtinai su vaikais, turi ne tik specifinių žinių, bet ir bendravimo su mažaisiais įgūdžių. Jie žino, su kokiomis baimėmis odontologo kabinete gali susidurti mažieji ir kaip tas baimes įveikti. Kasdieninėje veikloje pritaikydami įvairias žaidimo formas bei pasitelkdami vaikams patrauklias gydymo priemones, šie gydytojai padės Jūsų mažyliui atsipalaiduoti procedūros metu bei išsaugoti gražius prisiminimus.

MIR klinikos vaikų odontologė Neringa Pladienė dirba specialiai vaikams įrengtame jaukiame ir žaismingame kabinete. Mažieji Neringos pacientai žino, kad vaikams skirtos plombos būna įvairiausių spalvų, o skausmą nugalėti padeda gardi uogienė.

Kad ir kokie kartais būtų bauginantys vizitai pas odontologą, Neringos pacientai žino, kad mažos dovanėlės už didelę drąsą ir smagus žaidimų kampelis atperka viską.

Dažniausiai užduodami klausimai

  • Ar kasdieninei vaiko dantukų priežiūrai tinka suaugusiųjų naudojamos priemonės?

    Kasdieninei vaiko dantukų priežiūrai turėtų būti naudojamos specialiai tam tikrai vaiko amžiaus grupei pritaikytos priemonės. Ypatingą dėmesį rekomenduojama skirti dantų pastai.

    Dantų pastoje, kuria valomi mažylių (iki 3 metų) dantukai, negali būti fluoro, nes vaikučiai dalį dantų pastos nuryja.

    Dantų pastoje, kuria valomi 4 – 7 metų vaikučių dantys, būtinai turi būti fluoro, kuris aktyvina kalcio prisijungimą prie emalio. Fluoro koncentracija tokioje dantų pastoje turėtų neviršyti 500 ppm.

    Dantų pastoje, kuria valomi 8 – 18 metų vaikų dantys, būtinai turi būti fluoro, kuris paspartina emalio formavimosi procesą. Fluoro koncentracija tokioje dantų pastoje turėtų neviršyti 900 ppm.

  • Kiek kartų per dieną turėtų būti valomi vaiko dantukai?

    Vaiko dantukai turėtų būti valomi bent du kartus per dieną: iš ryto po pusryčių ir vakare prieš miegą. Tačiau dantukus valyti tiek vaikams, tiek suaugusiems rekomenduojama po kiekvieno valgio. Kad dantukų valymas Jūsų mažyliui taptų smagia pramoga, siūlome naudoti 2 minučių smėlio laikroduką.

  • Kelių metų būdamas vaikas pirmą kartą turėtų apsilankyti pas odontologą?

    Pirmoji vaiko pažintis su odontologija turėtų įvykti sulaukus maždaug dviejų metukų.

  • Kaip dažnai vaikas turėtų atvykti pas gydytoją - odontologą profilaktiniam dantukų patikrinimui?

    Kaip ir tėveliams, taip ir jų mažyliams, pas savo gydytoją – odontologą derėtų atvykti profilaktinei apžiūrai 2 kartus per metus. Jei vaiko dantukai pažeisti ar linkę dažniau gesti, pas gydytoją – odontologą rekomenduojame lankytis kas 2 – 3 mėnesius.

  • Kokios nuskausminimo priemonės naudojamos taisant vaiko dantukus?

    Taisant vaiko dantukus, naudojamos tos pačios nuskausminimo priemonės kaip ir suaugusiems. Tam, kad vaikas nejaustų dūrio, dantenos patepamos pasirinkto skonio želė (MIR klinikoje vadinama „Dantukų fėjos uogiene“).

  • Ar šalinant pieninį dantuką reikia apsilankyti pas odontologą?

    Dažniausiai pieniniai vaiko dantukai iškrenta patys. Jei klibantis pieninis dantukas pats neiškrenta ir sukelia vaikui nemalonių pojūčių, rekomenduojame apsilankyti pas odontologą. Šią problemą jis padės Jums išspręsti patikimai, saugiai ir neskausmingai.

  • Kokių pasekmių nuolatiniams vaiko dantukams gali turėti netinkama pieninių dantukų priežiūra?

    Tėveliai, kurie išmokys vaikus tinkamai prižiūrėti pieninius dantukus,  padės jiems ilgiau išsaugoti sveikus bei gražius nuolatinius dantis. Taip pat reikėtų nepamiršti, kad sugedęs ir negydomas pieninis dantukas, gali pažeisti po juo esantį dar neišdygusį nuolatinį dantį.

  • Kokie produktai neigiamai paveikia pieninius vaiko dantukus?

    Pieninius dantukus dažniausiai neigiamai įtakoja:

    • gazuoti gėrimai;
    • gėrimai su dirbtiniais saldikliais;
    • saldumynai, kurių sudėtyje yra cukraus;
    • maisto produktai, kurių sudėtyje yra rūgščių.