Mitas. Dantų implantacijos kaina nepagrįstai aukšta.

Kartais pacientai piktinasi, kad implantacijos kaina nepagrįsta. Tačiau ar žinote, kad paslaugos kainą lemia ne gydytojo noras pasipelnyti, o būtinosios gydymo išlaidos? Prieš kiekvieną implantaciją gydytojo kabinetas turi būti atitinkamai paruoštas, užtrikrintas aplinkos ir instrumentų sterilumas. Operacijos metu turėtų būti naudojamos tik kokybiškos medicininės medžiagos ir priemonės. Gydytojas, kuris savo pacientams nori suteikti aukščiausios kokybės paslaugas, privalo nuolat mokytis, dalyvauti profesiniuose renginiuose, pasaulinėse konferencijose, praktiniuose mokymuose.

Mitas. Implantų kokybė ir patvarumas priklauso nuo šalies gamintojos.

Kilmės šalis jokiu būdu negali būti pagrindinis kokybės vertinimo kriterijus. Ji gali daryti įtaką nebent produkto kainai (brangesnė darbo jėga, didesni mokesčiai ir t. t.), o kokybę lemia gamintojo požiūris ir investicijos į produktą.

Mitas. Danties implanto prigijimas priklauso nuo gamintojo.

Nuo pasirinktos dantų implantų sistemos priklauso, kokio sudėtingumo procedūras gali atlikti gydytojas, kiek laiko truks gydymas, kokių estetinių rezultatų bus galima pasiekti, kaip ilgai jais pacientas galės džiaugtis. Kokybiško implanto atmetimo riziką didina šie veiksniai:

  • pablogėjusi paciento sveikatos būklė (nusilpęs organizmas, neišgydytos periodonto ligos ir pan.);
  • žalingi paciento įpročiai (griežimas dantimis, rūkymas ir pan.);
  • nepakankama gydytojo kompetencija (klaidingos išvados, netinkamai suplanuotas gydymas ar neprofesionaliai atliktas darbas);
  • netinkamos higienos sąlygos.

Mitas. Implantacija – ilga, sudėtinga ir skausminga procedūra.

Kadaise gal ir buvo, bet šiandien tai itin saugus, greitas, minimaliai invazyvus ir neskausmingas prarastų dantų atkūrimo būdas, kurio rezultatais pacientas gali džiaugtis ne kelerius metus, o ištisus dešimtmečius. Dažniausiai po vieno ar kelių dantų implantavimo procedūros iškart galima grįžti prie įprastinės veiklos. Retais atvejais, atliekant sudėtingesnes chirurgines procedūras (kaulo bloko operacija, sinuso dugno pakėlimas, bedančio žandikaulio atkūrimas ir pan.), visas gydymas gali trukti ilgiau.

Mitas. Netekus visų ar daugumos dantų, implantų reikia tiek, kiek prarasta dantų.

Prarastų dantų atkūrimo būdai ir galimybės daugeliu atvejų priklauso nuo klinikoje naudojamos implantų sistemos. Suaugęs žmogus turi 28 dantis (neįskaičiuojant 4 protinių dantų) – po 14 apatiniame ir viršutiniame žandikauliuose. Su „MegaGen“ visus prarastus vieno žandikaulio dantis galima atkurti įsriegiant 4, 6 arba 8 implantus, ant kurių tvirtinamas protezas su 12 arba 14 nepriekaištingai atrodančių dantų. Netekus kelių gretimų dantų, vietoje trijų dažniausiai galime įsriegti tik du implantus, ant kurių tvirtinamas natūraliai atrodantis protezas su visais trūkstamais dantimis.