Burnos higiena

Profesionali burnos higiena ir profilaktinė apžiūra nėštumo metu yra ne tik saugios, bet ir rekomenduojamos.

Besikeičiantys hormonų kiekiai, bei pasikeitę mitybos įpročiai nėštumo metu padaro dantenas lengviau pažeidžiamas apnašų. Jeigu besilaukianti moteris turi dantenų ligų požymių, nėštumas gali juos sustiprinti. Todėl būtina nėštumo metu papildomai rūpintis savo burnos higiena ir reguliariai apsilankyti pas odontologą, siekiant išvengti burnos infekcijų ir dantenų ligų.

Tinkamas laikas apsilankyti pas odontologą

Jei nėštumas planuojamas, dar iki pastojimo rekomenduojama pasirūpinti burnos ertmės sveikata,  atlikti profesionalią burnos higieną, išsigydyti ėduonies pažeistus dantis ar kitas esančias burnos ligas.
Burnos higienistė pataria nėštumo pradžioje apsilankyti profilaktiniam patikrinimui, kurio metu nustatoma esama burnos ertmės būklė ir sudaromas saugus gydymo planas, atsižvelgiant į nėštumo laikotarpį.

Dantų taisymas

Jei iškilo būtinybė taisyti dantis nėštumo metu, nereikėtų delsti dėl galimos infekcijos. Palankiausias dantų taisymui yra antrasis nėštumo trimestras, kuomet vaisius jau susiformavęs, nes trečiojo trimestro metu gali būti nepatogu praleisti ilgesnį laiką odontologo kėdėje.

Kaip teigia Gerda Marcinkevičiūtė, nėštumo periodu nerekomenduojamas sudėtingas odontologinis gydymas, toks kaip dantų implantacija, rovimas ar protezavimas. Tuo tarpu reguliarios patikros bei profilaktinės priemonės būtinos.

Fluoro aplikacijos – prevencija karieso atsiradimui

Nėštumo metu rekomenduojama atlikti dantų fluoravimo procedūra. Pasak burnos higienistės Gerdos Marcinkevičiūtės, tai yra saugi ir visiškai neskausminga procedūra. tai yra prevencinis gydymas prieš kariesą, taip pat naudojamas esant padidėjusiam dantų jautrumui. Fluoro aplikacijos yra greitai ir nesudėtingai aplikuojamos ant dantų paviršių.

MIR Tarptautinis implantologijos centras, vienas iš nedaugelio kuris, siūlo odontologinį gydymą bei profilaktinę priežiūrą besilaukiančioms moterims

Nėščiųių programa susideda iš dviejų etapų, kurių metu suplanuojami keturi vizitai. Ši programa nėra privaloma, tačiau itin naudinga kiekvienai besilaukiančiai moteriai, kuriai svarbi jos ir būsimo kūdikio sveikata.

I vizitas (iki 13 savaitės): burnos būklės įvertinimas. Šio susitikimo metu specialistas:

  • įvertina esamą burnos būklę;
  • atlieka seilių testą, kuris leidžia identifikuoti ėduonies atsiradimo riziką;
  • aptaria gautus rezultatus bei pateikia rekomendacijas.

II vizitas (14 – 28  savaitė): prevencinės procedūros ir pažyma. Šio susitikimo metu specialistas:

  • atlieka profesionalią burnos higienos procedūrą;
  • švarius dantis padengia fluoridu, kuris apsaugo nuo galimo karieso atsiradimo bei jautrumo;
  • užpildo privalomąją pažymą;

III vizitas (29 – 41 savaitė): patikra ir rekomendacijos. Šio susitikimo metu specialistas:

  • įvertina burnos būklę;
  • esant poreikiui, pateikia rekomendacijas dėl tolimesnio gydymo po gimdymo.

IV vizitas (praėjus 6 mėn. po gimdymo): kontrolinis vizitas.

  • Įvertinama ar nėra pakitusi burnos būklė;
  • Atliekama profesionali burnos higiena;
  • Numatomos būsimo gydymo procedūros.